header
sken
    Pripravujeme...


Premietanie filmu v Poprade

24. a 25.3.2011 sa uskutočnilo premietanie filmu pri príležitosti 69. výročia prvého transportu odsunu židovských dievčat do Osvienčimu

...viacPremietanie filmu V Šali

12.4.2011 prebehla  prezentácia filmu za účasti syna Blanky Bergerovej p. Avihou Efrata.
Premietanie filmu v Banskej Bystrici


V utorok 22.02. 2011 o 18:00 sa uskutočnilo premietanie filmu „Najlepší obchod môjho života” v Banskej Bystrici, Lazovná 72, v spolupráci s Kresťanským spoločenstvom Milosť.


9.2.2011 sa konalo premietanie filmu v Olomouci v spolupráci s Kresťanským spoločenstvom Olomouc.Pražská premiera filmu “Najlepší obchod môjho života” sa konala 21. 9. 2010 o 18.00 v Slovenskom inštitúte, Jilská 16, Praha 1
Premiéra dokumentárneho filmu sa konala  8. septembra 2010 o 20.10 hod. na STV 2

Slovenská televízia Štúdio Košice pripravila vysielanie premiéry dokumentárneho filmu “Najlepší obchod môjho života”, ktorý bol spracovaný na základe knihy Blanky Bergerovej, na 8. septembra 2010 o 20.10 hod. na 2. programe STV, práve v predvečer vyhlásenia neslávne známeho Židovského kódexu, ktorý obsahoval protižidovské opatrenia v období Slovenského štátu. V tom čase v Izraeli oslavujú v tomto roku sviatok Roš hašana – Židovský nový rok.

Repríza filmu bola 9. septembra 2010 o 11.15 hod. na STV 2The Efrat family Visit in Slovak – July 2010

It is hard to really understand, even after you see pictures or read or listen to the story. Sometimes you be fiscally in the specific place. To breath the air, to see the view, to check out the faces, to taste the food and to smell the flowers. You be there in order to understand. We went together, the whole family. Uncles, brothers, cousins. We went to a foreign country. A country that is inherited in our family history in a good and in bad senses. A country from which the founder of our family came from. A country that reflects in the best way the culture and the language of our grandmother, of the mother of our parents.

read more…


Potomkovia Blanky Bergerovej po stopách jej knihy „Najväčší biznis môjho života“

Blanka Bergerová po emigrácii do Izraela spolu so svojou rodinou začala vo svojich 35 rokoch novú a ako sama hovorievala lepšiu časť svojho života ako väčšina židov, ktorým sa podarilo prežiť hrôzy 2. svetovej vojny a presídliť sa z Európy do „zasľúbenej zeme“ Erec Izrael.

čítaj ďalej…Dokumentárny film o životnom príbehu Blanky Efrat Bergerovej z Humenného „Najlepší biznis môjho života“

Slovenská televízia Štúdio Košice začala nakrúcať dokumentárny film o príbehu Blanky Bergerovej a jej rodiny na motívy knihy „Najväčší biznis môjho života“, ktorú za svojho života napísala Blanka Bergerová.

čítaj ďalej…Praha, 21. september 2010

prezetnácia knihy10. 3. 2010, Šaľa, Mestský úrad

Prožidovský kultúrno-spoločenský večer


Príbeh Blanky Bergerovej s názvom „Najväčší biznis môjho života“, ktorý už čitateľom Logosu nie je neznámy z reportáže „Tvoj ľud, môj ľud“ publikovaný v predchádzajúcom čísle časopisu, si na Slovensku naďalej razí cestu k širšej verejnosti. Kniha, ktorá nebola vydaná ako podnikateľský zámer, ale viac-menej len na osobné účely s ambíciou jedinej prezentácie v Humennom, odkiaľ pochádza samotná autorka, bola už po niekoľký raz predstavená publiku.

čítaj ďalej…3. 2. 2010, Zvolen

Prezentácia knihy Blanka Bergerová, Najväčší biznis môjho života18. 11. 2009, Martin

Prezentácia knihy Blanka Bergerová, Najväčší biznis môjho života17. 11. 2009, Banská Bystrica

Prezentácia knihy Blanka Bergerová, Najväčší biznis môjho života